Wednesday 22nd May 2024
Durbar Marg, Kathmandu

Sita przemysłowe to narzędzia, które stosowane są w kopalniach piachu czy przemyśle stalowym, potrafimy je również spotkać w recyklingu. Sita rolnicze jak sama marka pokazuje stosowane są one w gospodarstwie, a dokładnie w maszynach takich jak kombajny. Jego głównym założeniem jest oczyszczenie zebranych ziaren. Właśnie taką alternatywę dają sita rolnicze. Zasada działania wydaje się prosta. Strumień powietrza uzyskiwany przez wentylator przechodzi przez sita od ich dolnej ściany oraz unosi ze sobą część plew oraz drobnych elementów słomy, z którymi połączone jest na tym etapie ziarno. Resztki wraz z oczyszczonymi nasionami trafiają na dolne sito. Kiedyś sita rolnicze były zrobione wyjątkowo praktyczne są one używane do tej pory. Były to sita rolnicze otworowe. Ich przestrzeń posiada szereg dziur o określonej średnicy, poprzez jakie wybierane są nasiona. Ich główna zaletą jest praca kiedy zbiory są wilgotne, nie zatykają się, przecież ich sporą wadą jest niska jakość przesiewania. Dzisiaj potrafimy je jeszcze spotkać, ale głównie jako sito dolne. Innym modelem są sita szczelinowe, jakie są odporne na wszelkie| obciążenia. Rzetelną wiadomością jest to, że sita szczelinowe https://indasto.com/pokaz-produkt/sita/7 mają duży zakres kształtów oraz parametrów, co ma spory wpływ na właściwą filtrację, izolację i klasyfikację cieczy i ciał stałych. Sita szczelinowe mogą być zgrzewane na okrągło albo na płasko. Robione są z przewodów profilowych z dużej jakości stali nierdzewnej. Tego typu sita szczelinowe są:

  • Doskonale gładka powierzchnia
  • Duża staranność wykonania
  • Zwiększona skuteczność i dokładność separacji,
  • Skłonność do samoczyszczenia się

Przed ich nabyciem warto zwrócić się do profesjonalnej firmy, która dobierze dobre sita ze stali nierdzewnej do naszej maszyny. Podstawową zaletą sita ze stali nierdzewnej jest wielka odporność na korozję, dzięki czemu doskonale sprawdza się w niebezpiecznych warunkach. Możemy je dostać w splocie prostym lub skośnym. Sita ze stali nierdzewnej mogą posiadać splot ciasny jak również duży. Ten pierwszy idealnie sprawdzi się przy bardzo niewielkiej frakcji, którą zamierzamy przesiać. Ponadto zapewniają one również filtrację cieczy i gazów. Sita ze stali nierdzewnej mogą być stosowane w:

  • sektorze gazowym i naftowym
  • sektorze chemicznym
  • górnictwie
  • sektorze energetycznym
  • sektorze gazowym

Sita rolnicze jak i sita szczelinowe mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, jaka dziś jest najczęściej stosowanym materiałem. Jak rozumiemy sita ze stali nierdzewnej maja różny profil mogą być zgrzewane pod różnym kątem.

Dlatego tak znaczące jest żeby wybór ich do naszych potrzeb dokonał specjalista. To on zna jaki typ i do czego będą pasowały sita szczelinowe. Jaki rodzaj maszyny rolniczej posiadamy i czy te pojedyncze sita rolnicze będą do niej pasowały. Dlatego nie róbmy zakupów pochopnie. Nie są to tanie materiały, a jednak mają nam służyć przez dużo lat. Musimy wybrać tak, aby sita ze stali nierdzewnej były jak najkorzystniej dopasowane do naszych potrzeb.